Jak przedstawia się obecna sytuacja w czasie trwania pandemii każdy wie. Sprawna organizacja i zapewnienie odpowiednich środków ochrony m.in. dla służby zdrowia jest teraz wielkim wyzwaniem.

W związku z tym zrodził się pomysł charytatywnej akcji „Zamaskuj Wirusa”, która ma za zadanie wspomóc działające w naszej okolicy placówki, których pracownicy narażają własne zdrowie po to, abyśmy my mogli bezpiecznie spędzić ten trudny czas w domach.

Celem akcji jest uszycie jak największej ilości maseczek jednorazowych, dlatego poszukujemy wolontariuszy, którzy mają chęci, kawałek nitki oraz maszynę do szycia. Materiał na maseczki posiada certyfikat OEKO - TEX.

Do kogo powędrują uszyte maseczki?

  • Ośrodek Zdrowia w Dopiewie
  • Ośrodek Zdrowia w Komornikach
  • Przychodnia Zdrowia w Plewiskach
  • Komisariat Policji w Dopiewie
  • Straż Gminna w Dopiewie
  • Zakład Usług Komunalnych w Dopiewie
  • i inne placówki w zależności od ilości wyprodukowanych maseczek.

Jak włączyć się do akcji?

Jeśli chcesz pomóc skontaktuj się z nami: E-mail: zamaskujwirusa@gmail.com
Numer telefonu: 660 452 555 lub dołączyć do grupy na facebooku

Skąd wziąć materiał?

Materiały razem z instrukcją szycia będą dostarczane przez organizatorów akcji do wolontariuszy, jednakże zachęcamy do osobistego odbioru (adres zostanie podany wtedy w wiadomości prywatnej).

Materiały, które są potrzebne do wyprodukowania maseczki to Wigofil (flizelina) oraz gumki recepturki. Na chwilę obecną zakupiony towar wystarczy na uszycie ok. 320 sztuk maseczek, a jego koszt to 70zł. Jako organizator jestem w stanie zakupić materiał do kwoty 300zł, co pozwalałoby na uszycie ok. 1300 sztuk maseczek. W przypadku większego zapotrzebowania konieczne będzie znalezienie sponsorów lub utworzenie zbiórki pieniężnej.

INICJATYWA STARTUJE W NAJBLIŻSZY WTOREK - 14 KWIETNIA

Jeśli twoja mama, babcia, dziadek, siostra lub ktokolwiek kogo znasz również chciałby pomóc, przekaż mu informacje kontaktowe do nas. - mówi inicjator Kuba Nowak.

Zachęcamy do wspólnego działania!