Ze względu na epidemię związaną z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i zakazem dotyczącym organizacji imprez masowych oraz organizowaniem zgromadzeń publicznych, zaplanowane na 12 września 2020 r. Dożynki Gminne nie odbędą się.

Gmina Dopiewo nie zapomina o swoim rolniczym rodowodzie, dlatego dziękując rolnikom za żniwa organizuje co roku tradycyjne Dożynki. Dla mieszkańców, którzy mieszkają na wsi od pokoleń to stały i nieodzowny punkt w kalendarzu wydarzeń.

Natomiast dla tych, którzy niedawno zamienili miasto na wieś, obchody podziękowania za plony dają możliwość poznania kultury ludowej. W tym roku po raz pierwszy impreza miały odbyć się w innej miejscowości.

Dożynki zaplanowano w Konarzewie, pierwszą część w Kościele pw. św. Marcina i św. Piotra w Okowach, drugą festynową na płycie boiska „K.S.Orkan Konarzewo”.

Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, zdecydowaliśmy się odwołać tegoroczną imprezę, na którą już dziś serdecznie zapraszamy w 2021 roku. Mamy nadzieję, że jak zawsze, będzie barwnie, radośnie i z ludowym przytupem.

BS

Galeria zdjęć: Dożynki Gminne - wspomnienia
Dożynki 2020 - odwołane