Podobnie jak w latach ubiegłych przychodnia EDICTUM Sp. z o.o. jest realizatorem szczepień przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV finansowanych przez powiat poznański. W tym roku z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać dziewczynki i chłopcy z rocznika 2006 oraz uzupełniająco dzieci z rocznika 2005, które 1 roku 2019 w ramach programu przyjęły 1 lub 2 dawki szczepionki, zameldowane na stałe lub czasowo na terenie gminy Dopiewo, uczęszczajace do szkół obwodowych oraz szkół w Poznaniu.

Liczba miejsc ograniczona (41), decyduje kolejność zgłoszeń.

PDF icon Harmonogram szczepień

W ramach programu profilaktycznego dzieci będą szczepione szczepionką GARDASIL zabezpieczającą przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego wywołanym przez typy 6,11,16 i 18. Cykl szczepień składa się z 3 dawek. Przewidywany harmonogram szczepień:

 • I dawka czerwiec 2020
 • II dawka lipiec 2020
 • III dawka październik 2020

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o zapisywanie dzieci na listę chętnych do szczepień, zapisy rozpoczynają się od 2 czerwca. Zgłoszenia należy kierować na adres e-mail: powiathpvzapisy@gmail.com

Zapisy będą przyjmowane też telefonicznie pod numerami 61 847 04 54 oraz 510 251 395 w godz. od 9:00 do 15:00.

Więcej informacji: Edictum

Więcej informacji: Powiat Poznański

Przychodnia Edictum Sp. o.o. wyjaśnia, iż podczas szczepień zachowane będą wszystkie środki ochrony i bezpieczeństwa związane z zagrożeniem zawiązanym z COVID 19. Poniżej zasady bezpieczeństwa, które zostaną wdrożone i będą ściśle przestrzegane podczas wykonywania szczepień:

Zasady bezpieczeństwa podczas szczepień profilaktycznych w okresie pandemii koronawirusa SARS – CoV – 2

 • Stosowane będą zalecane środki ochrony: używanie przez personel maseczek na usta i nos oraz rękawiczek jednorazowych
 • Personel medyczny będzie zobowiązany do zachowania wszelkich zasad dotyczących zapobiegania zakażeniom przenoszonym drogą kropelkową lub bezpośredniego kontaktu – higiena rąk, przyjmowanie w odzieży ochronnej, która nie miała kontaktu z pacjentami z objawami ostrej infekcji, dezynfekcja powierzchni, z którymi styka się pacjent: kozetka, klamka, długopis, krzesło itp.,  po każdym pacjencie
 • Szczepienie będzie wykonywane w wydzielonych pomieszczeniach, w których nie przyjmuje się osób chorych
 • Dziecko z jednym opiekunem będzie zgłaszało się w indywidualnie ustalonym terminie, tak aby jednoczasowo w poczekalni przebywało jak najmniej osób. Przestrzegane będzie zachowanie odpowiedniego odstępu między osobami oczekującymi na podanie szczepienia oraz wymagane będzie stosowanie odpowiednich zabezpieczeń w postaci maseczek ochronnych na twarz i rękawiczek. Personel będzie również zwracał uwagę, aby w budynku nie przebywało jednocześnie zbyt dużo osób.
 • Lekarz nie zakwalifikuje do szczepienia dziecka, jeżeli z wywiadu będzie wynikało, iż w domu znajduje się osoba:
 • Z infekcją dróg oddechowych o nieustalonej przyczynie
 • Odbywająca kwarantannę
 • Poddana izolacji w warunkach domowych

Rodzicie/opiekunowie prawni tych dzieci zostaną poinformowani, kiedy i gdzie najwcześniej będzie możliwe ponowne zgłoszenie się na podanie szczepienia i jakie warunki będą musiały zostać spełnione, aby dziecko mogło zostać zakwalifikowane do jego podania.

Każdy rodzic/ opiekun prawny zgłaszający się z dzieckiem na szczepienie zobowiązany będzie wypełnić ankietę wstępnej kwalifikacji, kwestionariusz, oraz zgodę rodzica/ opiekuna prawnego, których wzory można pobrać poniżej:

Microsoft Office document icon Kwestionariusz

Microsoft Office document icon Zgoda na zaszczepienie

Plik Ankieta wstępnej kwalifikacji

PDF icon Limity

PDF icon Ulotka

Z uwagi na zakaz organizowania spotkań z większą ilością uczestników akcja informacyjno – edukacyjna dla rodziców/opiekunów prawnych, mieszkańców powiatu poznańskiego oraz młodzieży uprawnionej do szczepień realizowana będzie w formie elektronicznej poprzez udostępnienie na stronie internetowej prezentacji w formie filmu z udziałem edukatora. Będzie również możliwość wypełnienia zdalnie ankiet oceniających poziom wiedzy odbiorców edukacji.

EDICTUM Sp. z o.o