Canarinhos Skórzewo 2009 wygrywa ogólnopolski turniej SBG GNIEZNO CUP 2020

W miniony weekend 27-28.06.2020 roku, podopieczni trenera Macieja Matouszka z rocznika 2009 wzięli udział w turnieju SBG GNIEZNO CUP 2020, do którego przystąpiły następujące zespoły:

10. Canarinhos Skórzewo

W pierwszym dniu turnieju odbyła się faza grupowa, w której zawodnicy ze Skórzewa rozegrali 4 spotkania, w których odnieśli dwa zwycięstwa (z zespołami: Mieszko Gniezno - 3:1 oraz Pelikan Niechanowo - 4:1) oraz zanotowali jeden remis (Akademia Reissa Kalisz - 0:0) oraz ponieśli jedną porażkę (Orlik Poznań - 1:2). Sytuacja ta sprawiła, iż z dorobkiem 7 punktów w niedzielę przystąpili do rywalizacji w grupie złotej, walcząc o miejsca 1-5.

Drugi dzień rywalizacji, to niezwykle zacięte pojedynki. W pierwszej kolejności młodzi piłkarze ze Skórzewa zmierzyli się ze zwycięzcą grupy „B” - zespołem Orły Płock. Po zaciętym pojedynku i bramce Radosława Koski mecz zakończył się zwycięstwem 1:0. Po 10 minutach odpoczynku, Canarinhos rozegrało kolejny mecz, tym razem z zespołem Akademii Reissa Kalisz. Ponownie mecz zakończył się skromnym zwycięstwem graczy ze Skórzewa - 1:0 po bramce Oskara Zakrzewskiego.

Trzeci mecz w drugim dniu turnieju to pojedynek z zespołem Progresu Gorzów. Pomimo sytuacji bramkowych z obu stron, mecz zakończył się bezbramkowym remisem (0:0). Kolejny, ostatni mecz rozegraliśmy po 30 minutach przerwy - wcześniej zawodnicy Canarinhos rozegrali trzy mecze bez żadnej, dłuższej przerwy pomiędzy nimi. Tym razem zmierzyliśmy się z dobrze znanym nam zespołem Orlika Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem graczy ze Skórzewa 3:0, po bramkach: Patryka Szuby, Michała Mężyśkiego oraz Szymona Kosińskiego.

Ostatecznie, po zdobyciu 10 punktów, w 4 meczach, zawodnicy trenera Macieja Matouszka zwyciężyli w turnieju SBG GNIEZNO CUP 2020. Drugie miejsce przypadło zespołowi Progres Gorzów, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy zespołu z Płocka.

Ogromne podziękowania dla każdego zawodnika, za grę, zaangażowanie oraz ogromne serce do walki o każdą piłkę. Warto jeszcze odnotować, iż w poszczególnych momentach meczu, każdy z zawodników brał odpowiedzialność za grę zespołu na siebie, dając z siebie 120%. Bramki zdobyło aż 8 zawodników, natomiast nasz bramkarz Bartosz Żytkowiak w fazie finałowej ani razu nie wyciągał piłki z siatki, zachowując przez 4 mecze czyste konto!

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Patryk Schulz, który w sezonie 2020/21 reprezentować będzie barwy zespołu ze Skórzewa.