Rozpoczęło się liczenie głosów oddanych przez mieszkańców Gminy Dopiewo na projekty Dopiewskiego Budżetu Obywatelskiego. Dziś otwarto urnę z „głosami papierowymi”, wystawiną w Biurze Obsługi Mieszkańców od 22 września do 13 października. Mieszkańcy mogli również głosować poprzez formularz internetowy. Zgodnie z harmonogramem do 21 października mają zostać podane oficjalne wyniki, łączące głosy „papierowe” i „wirtualne”. Wcześniej zostaną one sprawdzone pod względem prawidłowości i przeliczone przez współczynniki korygujące (mające na celu wyrównanie szans projektów z sołectw o różnej liczbie mieszkańców w ramach każdej grupy). W tej edycji o głosy mieszkańców rywalizowało 8 projektów. Szanse na realizację mają trzy - po jednym z każdej grupy.

W grupie 1 szanse te wynoszą 50%, bo jedynie 2 projekty walczyły na głosy: „Strefa dla młodzieży - Skórzewo Leśny Zakątek etap II” oraz „Mini park linowy oraz ścieżka edukacyjna w zabytkowym parku w Dąbrówce”. W grupach II i III konkurowały ze sobą po 3 projekty: w grupie II: „Mały alpinista – bezpieczne i wesołe miejsce do zabawy (doposażenie planowanego placu zabaw w Dopiewcu)”, „Sport i bezpieczeństwo II - Palędzie” i „Mądra Sowa lubi sport” - mini boisko przy przedszkolu w Konarzewie”, a w grupie III: „Park wiejski w Gołuskach – nowy plac zabaw i inne elementy wyposażenia”, „Fontanna pływająca na stawie w Więckowicach” i „Bieżnia sportowa przy ZSP Więckowice”.

Projekty można było zgłaszać od kwietnia do końca czerwca tego roku. W końcu sierpnia poznaliśmy listę projektów zakwalifikowanych do głosowania.

Więcej na stronie: dbo.dopiewo.pl

UG