Złość. Radość. Wdzięczność. Smutek. Niepewność. Przygnębienie. To emocje, które każdy z nas przeżywa. Żadna z nich nie jest ani lepsza ani gorsza. Emocje sygnalizują nam, co się z nami dzieje, i zwracają uwagę na to, że być może któraś z naszych potrzeb nie została zaspokojona. Bardzo często nie dajemy sobie prawa do ich wyrażania, bo obawiamy się, że inni będą nas akceptować tylko wtedy, gdy będziemy szczęśliwi i uśmiechnięci. Dodatkowo w social mediach, czy reklamach utrwalany jest przekaz, w którym widzimy ludzi zawsze radosnych, pełnych energii i pomysłów na życie.

Co czwarty człowiek na przestrzeni roku doświadcza problemów w obszarze zdrowia psychicznego. Określenie to dotyczy wielu różnych stanów: od łagodnych lub przejściowych zaburzeń emocjonalnych aż do poważnych problemów, które znacznie ograniczają zdolność radzenia sobie z życiem codziennym. Chcemy mówić o tym, że dbanie o stan naszego umysłu jest równie istotny, co dbanie o stan naszego ciała. Kiedy tylko zaczynamy odczuwać ból lub dolegliwość fizyczną, natychmiast szukamy sposobu, aby temu zaradzić. Natomiast, gdy czujemy się bardzo przygnębieni lub zestresowani, uważamy zwykle, że jest to nieodłączna część życia, i robimy niewiele, aby znaleźć wyjście z trudnej sytuacji.

W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem #PrawdziwiLudzie, ROPS przygotował szereg działań mających na celu propagowanie troski o nasze zdrowie psychiczne.

Szczegóły kampani (film, kryzysownik, wywiady) znajdziesz - TUTAJ

W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem #PrawdziwiLudzie, przygotowaliśmy szereg działań mających na celu propagowanie troski o nasze zdrowie psychiczne.

zastanawiająca się kobieta na kanapie