Nie ma wątpliwości, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą zdecydowanie odbiegały od tych, do jakich zdążyliśmy się przyzwyczaić. Ograniczenia spotkań, konieczność zachowania reżimu sanitarnego, brak świątecznych atrakcji, w tym jarmarków czy spotkań z Gwiazdorem to tylko część tego, co wpłynie na atmosferę świat.

By nie pozbawiać ulic resztek świątecznej aury, została podjęta decyzja, aby nie rezygnować w tym roku z iluminacji ulicznej na terenie Gminy Dopiewo.

Ozdoby zostaną zamontowane tak jak w ubiegłych latach na słupach oświetleniowych wzdłuż głównych ulic Dąbrowy, Dopiewa, Dopiewca, Konarzewa, Paledzia (po raz pierwszy), Skórzewa i Trzcielina.

Iluminacje to nie wszystko. W tym roku - z racji pandemii - nie odbędzie się Wielkie Ubieranie Choinki oraz przyciągający co roku rzeszę entuzjastów Świąt Bożego Narodzenia - Jarmark Świąteczny.

Dlatego specjalnie dla Was Gwiazdor wraz ze swoimi pomocnikami: śnieżynkami i elfami z GBPICK zaangażują się w przystrojenie żywej choinki. W niedzielę 6 grudnia na rogu ul. Łąkowej i Wyzwolenia w Dopiewie zabłyśnie tradycyjne drzewko, przypominające nam, że święta są tuż za rogiem.

BS

  

Ubieranie choink