Przychodnie z Dąbrówki i Skórzewa znalazły się na mapie punktów szczepień przeciwko koronawirusowi, którą 5 stycznia opublikowało Ministerstwo Zdrowia. W dniu startu mapa podaje 5994 punktów szczepienia na terenie Polski. Docelowo ma być ich ok. 8000. Codziennie, do 15 stycznia, mają być dopisywane kolejne placówki. Czy na mapie szczepień znajdziemy inne przychodnie z terenu Gminy Dopiewo?

Wśród 472 punktów szczepień z terenu województwa wielkopolskiego (4. miejsce wśród województw pod względem liczby punktów szczepień), jak podaje wykaz ministerialny z 5 stycznia, znalazły się dwa punkty z Gminy Dopiewo: Przychodnia UNICA CR z Dąbrówki z ul. Parkowej 9 i  Poradnia BONUS 2001 z ul. Poznańskiej 74.

Przy wyborze placówki, w której się szczepimy, nie obowiązuje rejonizacja. Możemy wybrać dowolną przychodnię, która prowadzić będzie szczepienia (np. taką, do której nam najbliżej ze względu na naszą aktywność: miejsce pracu, „po drodze”, w sąsiedniej gminie, itd.).

Zapisać możemy się telefonicznie lub internetowo. Najłatwiej zadzwonić pod telefoniczną Infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19: 989, która jest czynna całodobowo. Obecnie obsługuje ją 1000 osób, ale czy to wystarczy, żeby uniknąć „telefonicznej kolejki” w pierwszych dniach od uruchomienia zapisów - trudno przewidzieć. Wszystko zależy od zainteresowania zapisami, które mają się rozpocząć 15 stycznia rano (konsultant telefoniczny powiedział nam, że najprawdopodobniej o 8.00 lub 9.00). 

Trudności nie powinno sprawić skorzystanie z Internetowego Konta Pacjenta (za pośrednictwem ePUAP-u, co umożliwia wiele banków klientom bankowości elektronicznej). Możemy zadzwonić także do: placówki, która wystawiła e-skierowanie lub do punktu szczepień. Po umówieniu wizyty otrzymamy SMS z informacją o miejscu i terminie szczepienia na dwie wizyty (szczepimy się dwukrotnie, w odstępie 21 dni).

Mapa punktów szczepień (województwo wielkopolskie) - tutaj

Informacje gminne na temat - tutaj

AM

fiolka szczepionki