gala filarów

Filary są wśród Was! Czekamy na zgłoszenia

Po raz czwarty zapraszamy mieszkańców Gminy Dopiewo do zgłaszania kandydatów do Nagrody Wójta Gminy Dopiewo „Dopiewski Filar”. Laureatów w 3 kategoriach „animator”, „ambasador” i „super – filar” wyłoni Kapituła Konkursowa.. Na zgłoszenia czekamy do 30 listopada.

Gołębie pokoju na 80-lecie

Po 100 gołębi pocztowych odleciało w kierunku nieba - na znak pokoju - w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej z dwóch rond, którym Gmina Dopiewo nadała w tym roku patronów związanych z tym tragicznym wydarzeniem. Wcześniej uczestnicy obchodów modlili się w lesie - w miejscu śmierci tysięcy Polaków.

Nauczyciele podnoszą kwalifikacje

Nauczyciele szkół Gminy Dopiewo podnoszą kwalifikacje i zdobywają stopnie zawodowe. Mamy coraz więcej nauczycieli mianowanych i dyplomowanych. Na początku września, podczas spotkania w CRK w Konarzewie, Wójt Gminy Dopiewo pogratulował nauczycielom awansów.

Powiat zaprasza na festyn: 14.09

Już 14 września (w sobotę) w Bolechowie na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 odbędzie się piknik rodzinny „Bezpieczni w powiecie poznańskim”. Tym razem przygotowaliśmy jeszcze więcej zabawy.

Fontanna w Palędziu

W stawie w miejscowości Palędzie została zamontowana fontanna, która oprócz walorów estetycznych ma za zadanie dotlenić wodę

Dożynki z Dodą

Gminne Dożynki w Dopiewie odbyły się 8 września 2019 r. Obrządek i pokaz tańców ludowych tradycyjnie zaprezentowane zostały pod wiatą na dopiewskim placu gminnym. Na „dużej scanie” zagrała DODA z zespołem Virgin, Grupa Fest, zespoły Good Staff i Tupot Białych Mew, a także Grupa Taneczna InCanto. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Oferta na realizację zadania publicznego w trybie małych zleceń

Zgodnie z art. 19a ust. 3 pkt. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r, o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, Gmina Dopiewo zamieszcza ofertę na realizację zadania publicznego pt. „Rajd rowerowy z przejażdżką Mosińską Kolejką Drezynową”, złożoną przez Fundację Pro Bike&Dance 
Autobus linii 729

Dodatkowe kursy 729

Odpowiadając na zapotrzebowanie mieszkańców, Gmina Dopiewo wprowadziłła dwa ddodatkowe kursy autobusu 729 w godzinach szczytów - porannego i popołudniowego.  
Herb Gmina Dopiewo

Oferta pracy dla nauczyciela

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie poszukuje nauczyciela matematyki. Jeśli szukasz pracy zajrzyj na naszą stronę.

Strony