Autostrada do szkoły

Jarosław Boberek – ambasador programu „Autostrady do szkoły” spotkał się z uczniami szkoły podstawowej w Więckowicach. Aktor wziął udział w lekcjach z wykorzystaniem technologii VR. Zgodnie z założeniami programu Autostrada Wielkopolska SA poprawi poziom bezpieczeństwa przy szkole w Więckowicach.

Finał - Bieg w Obiektywie

Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy zdjęcia z konkursu fotograficznego „Bieg w Obiektywie” z zawodów, złożonych jak zawsze z rywalizacji biegowych dzieci w różnych kategoriach wiekowych, chodziarzy nordic walking i biegaczy biegu głównego.

Kręci mnie bezpieczeństwo

W akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wzięło udział ponad pół tysiąca dzieci ze szkół podstawowych z Gminy Buk i Dopiewo. Na plaży nad jeziorem Niepruszewskim mundurowi uczyli najmłodszych, jak bezpiecznie bawić się w wakacje. Dzieci miały okazję przyjrzeć się specjalnym pokazom ratownictwa wodnego oraz zobaczyć konne oddziały policji.
Gimnazjaliście ze Skórzewa

Ponadprzeciętne wyniki

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie obu dopiewskich gimnazjów, w zdecydowanej większości przedmiotów osiągnęli ponadprzeciętne wyniki, zarówno na tle przeciętnych wyników wojewódzkich jak i powiatu poznańskiego. Gimnazjalistom gratulujemy świetnych rezultatów a kadrze pedagogicznej dziękujemy.
Wycinka drzew

Wycinka drzew - zmiana przepisów

Nowelizacja przepisów w zakresie usuwania drzew weszła w życie w dniu 17 czerwca 2017 r. Ustawa wprowadza zwolnienie z obowiązku uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew, których obwód pnia na wysokości 5 cm nie przekracza…

Lekcja wiedzy o społeczeństwie

Gimnazjum w Dopiewie zorganizowało lekcję wiedzy o społeczeństwie z Wójtem. „Czas Dopiewa” przeprowadził sondę wśród młodzieży. Efekty publikujemy w czerwcowym numerze. Przy okazji organizujemy konkurs. Autorzy najciekawszych odpowiedzi na te same pytania otrzymają nagrody.

Dofinansowanie OZE

Gmina Dopiewo w partnerstwie z Gminą Komorniki przystąpi do projektu unijnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców gminy Dopiewo na spotkania konsultacyjne z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii.
Autobus

Transport w Boże Ciało

W związku ze Świętem Bożego Ciała zmianom ulegnie kursowanie autobusów w dniach 15 i 16 czerwca. Zachęcamy do zapoznania się z zaproponowanymi zmianami.

Dopiewskie Trojaczki

Julcia, Szymek i Zosia Kurczaba - to dopiewskie trojaczki, które przyszły na świat 17 kwietnia 2017 r. Z tej okazji 13 czerwca 2017 r., po powrocie ich mamy ze szpitala, Wójt złożył rodzicom wizytę, żeby złożyć gratulacje w imieniu gminnej społeczności.
Kanalizacja

Prace kanalizacyjne w Dąbrówce

W związku z pracami związanych z budową sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Komornickiej w Dąbrówce, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Prace będą realizowane do 31.07.2017 r. Prosimy o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do tymczasowego oznakowania drogi.

Strony