Kolej na Powstanie

Kolej na Powstanie

Wybierz „powstańczą” nazwę dla jednego z siedmiu pociągów, które w grudniu tego roku - wraz z wejściem w życie corocznej zmiany rozkładu jazdy pociągów - pojawią się na torach w regionie. Inicjatywa wpisuje się w przygotowania do przyszłorocznych obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Inwestycje drogowe na lata 2016 - 2019

Powiat poznański chce przebudować odcinek drogi o długości około 2,3 km z Więckowic do Lusówka. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi: pieszych, rowerzystów i użytkowników samochodów. Inwestycje drogowe mają pochłonąć prawie 15 mln zł.

Bocci w Dopiewie

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” w Komornikach zorganizowało XVI Powiatowy Turniej Bocci. Zawody odbyły się 14 października w hali GOSiR w Dopiewie. W imprezie, którą wsparł powiat poznański, udział wzięło blisko 180 zawodników, opiekunów oraz rodziców z 17 organizacji pozarządowych z terenu powiatu poznańskiego i Poznania.

Dzień nauczyciela

Spotkanie okolicznościowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się 16 października w CRK w Konarzewie. Wzięli w nim udział przedstawiciele placówek oświatowych Gminy Dopiewo – dyrektorzy, nauczyciele, którzy otrzymali Nagrodę Wójta lub awans na wyższy stopień zawodowy. Dwojgu uczestnikom wręczono ministerialne Medale Komisji Edukacji Narodowej.
Konsultacje Drogowe - Palędzie

Konsultacje drogowe - Palędzie

Urząd Gminy Dopiewo, serdecznie zaprasza zainteresowanych Mieszkańców gminy na spotkanie konsultacyjne z projektantem ulic w Palędziu, które odbędzie się 23 października 2017 r. o godz. 17.30, w budynku świetlicy wiejskiej przy ul. Leśnej 17 w Palędziu.
Skórzewo ul. Poznańska do przebudowy

Przeniesienie przystanku A - Skórzewo

Informujemy, że w związku z wykonywanymi pracami rozbiórkowymi na ul. Poznańskiej przy istniejącej zatoce autobusowej na wysokości Chaty Polskiej w Skórzewie istniejący przystanek autobusowy zostanie zlikwidowany. Ponadto od dnia 17.10.2017 r. zostanie zlikwidowany ruch wahadłowy na skrzyżowaniu ul. Kozierowskiego z ul. Poznańską w Skórzewie.

Złote Gody

Państwo Maria i Piotr Michałowscy ze Skórzewa obchodzą w tym roku 50-lecie małżeństwa, z tej okazji Wójt Gminy Dopiewo i kierownik USC wręczyli Jubilatom gratulacje i medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przekazane przez Kancelarię Prezydenta RP oraz tradycyjny bukiet róż i kosz obfitości od wspólnoty samorządowej.

Koncert Gwiazdkowy z Kasią Cerekwicką

Wójt Gminy Dopiewo zaprasza Mieszkańców i Przyjaciół Gminy Dopiewo na „Koncert Gwiazdkowy”, który odbywa się w ramach akcji „Bądźmy GIT z PIT !” Bilety nie będą w ogóle sprzedawane, będzie można je wygrać i odebrać. Znana wokalistka - Kasia Cerekwicka na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia wystąpi z wyjątkowym repertuarem. 

Strony