Wolność liczy się w każdym wieku

Katarzyna Herman, Jan Wieczorkowski, Olga Kalicka i Mateusz Damięcki w cyklu powstańczych filmów odkryją przed Polakami karty historii jednego z naszych największych zwycięskich powstań, z którego nie tylko Wielkopolanie mogą być dumni. Wszystkie filmy dostępne będą na kanale YouTubie.

Cross Duathlon Żarnowiec

Wielkimi krokami zbliżamy się do wyczekiwanej przez wielu III edycji Cross Duathlon Żarnowiec. To już w ostatnią sobotę, 27 października br. w samo południe, wybiegną na trasę biegacze, a następnie wyjadą rowerzyści spragnieni przygód i sportowej rywalizacji.

Zeuski 2018

Już po raz dziewiąty, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie zaprosi najmłodszych mieszkańców Gminy na Dopiewskie Igrzyska Przedszkolaków „Zeuski 2018”.

Staramy się o dofinansowanie na drogi

Gmina Dopiewo złożyła 14 września 2018 r. wniosek o dofinansowanie  budowy ul. Berłowej w Dąbrówce w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, edycja 2018/2019.  Koszt całkowity ok. 1,2 mln zł. Złożenie wniosku daje szansę na pozyskanie dotacji, która  może wynieść połowę wartości inwestycji, czyli ok. 600 tys. zł

Dzień bez samochodu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Co w ofercie? Godzina rowerem miejskim za darmo. Na pl. Wiosny Ludów instruktorzy sportu miejskiego pokażą jak przeprowadzić trening w drodze do pracy. 21 września będzie można za darmo korzystać z transportu publicznego oraz pociągów w obrębie Województwa Wielkopolskiego.

Konsultacje drogowe

Przedmiotem konsultacji społecznych jest prezentacja koncepcji projektu budowy ulicy Cisowej w Skórzewie. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców do składania uwag i sugestii dotyczących projektu.
ngo

Konsultacje z NGO/2019

Wójt Gminy Dopiewo ogłasza konsultacje dla organizacji pozarządowych w okresie od 20 września do 4 października 2018 roku w formie zgłaszania uwag.

Czyste Powietrze - nowy program

Można składać wnioski na dofinansowanie przedsięwzięć mających na celu ograniczenie lub uniknięcie niskiej emisji. Mowa tu o wymianie starego pieca na nowy, instalacji nowych kotłów lub pomp ciepła, montażu kolektorów słonecznych lub instalacji fotowoltaicznych, a także termomodernizacji czyli dociepleń budynków, wymianie stolarki okiennej, instalacji ogrzewania i ciepłej wody.
Herb Gmina Dopiewo

USC czynne krócej

Uprzejmie informujemy, że Urząd Stanu Cywilnego w dniu 26.09.2018 r. otwarty będzie od godz. 7.30 do 9.00 w związku z uroczystością wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. W przypadku sporządzenia aktu zgonu proszę o podejście do pok. nr 7 budynek B, ul. Wyzwolenia 24, od 9.00 do 15.30.

Strony