Dopiewskie Filary 2018

Znamy laureatów drugiej edycji Nagrody Wójta Gminy Dopiewo „Dopiewski Filar”. W tym roku brązową statuetkę i dyplom otrzymali: w kategorii „ambasador” Aldona Latosik, poetka z Zakrzewa , w kategorii „animator” - ks. Krzysztof Różański, proboszcz parafii w Konarzewie, w kategorii super filar” - Józef Brandenburg, biegacz z Dopiewa. Nagrody rozdano podczas Spotkania Noworocznego Gminy Dopiewo 19.01.2018 r.
IMGW

Orkan Friederike

Orkan, który mocno dał się we znaki w Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu i w Niemczech, dziś uderzy w Polskę. Friederike, bo tak go nazwano, zwiastuje lodową burzę, porywisty wiatr i mocne opady śniegu. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Możliwe są przerwy w dostawie prądu.

Bal Karnawałowy dla Seniorów

W Podróż Dookoła Świata chce zaprosić Seniorów 12 lutego br. Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie. Zabawa odbędzie się w CRK w Konarzewie o godz. 17.00. Stroje w konwencji mile widziane.

60-lecie małżeństwa

Małżeństwo z Dopiewa obchodzi dzisiaj jubileusz 60-lecia. Zofia i Eugeniusz Hajdasz zawarli związek małżeński 16 stycznia 1958 r.

Wymiana taboru

W drugiej połowie 2017 roku rozpoczął się kolejny etap wymiany taboru autobusowego u przewoźnika PUK Komorniki, realizującego przewozy w ramach ZTM Poznań na terenie gminy Dopiewo. Pierwsze nowoczesne pojazdy o ciekawej stylistyce kursują już od wakacji na trasach linii 703, 716, 729, a kolejne 3 zostaną zakupione w tym roku.
Karta dużej rodziny

Nowy wniosek Karty Dużej Rodziny

Nowy wniosek Karty Dużej Rodziny, który obowiązuje od 1.01.br. zawiera informacje o możliwości wnioskowania o różne formy KDR: tradycyjną papierową oraz elektroniczną, można wnioskować również o obydwie formy jednocześnie. Dodatkowo rodzic może ubiegać się o udostępnienie na swoim telefonie kart elektronicznych pozostałych członków rodziny.

Sprawdź czy możesz głosować?

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz. Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców.

Poznański Chór Kameralny w Skórzewie

Poznański Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego pod dyrekcją Katarzyny Matelskiej, gościnnie wystąpi 14 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w Kościele pw Św. Marcina i Wincentego w Skórzewie. W programie usłyszymy Kolędy oraz Poezję Bożonarodzeniową.
Kwalifikacja wojskowa

Kwalifikacja Wojskowa

Kwalifikacja wojskowa – ma na celu ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej mężczyzn do 24. roku życia oraz kobiety urodzone w latach 1994 -1999. Mieszkańcy Gminy Dopiewo winni stawić się w WKU Poznań, w dniach od 26 lutego do 25 kwietnia 2018 r. w godz. od 8.00 do 13.00.

Strony