Konsultacje drogowe

Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców do składania uwag i sugestii dotyczących projektu budowy ul. Łąkowej i Południowej w Dopiewie. Konsultacje odbywają się do 9 maja 2018 r.

Awaria śmieciarki

Uwaga mieszkańcy Dąbrówki! Firma Alkom poinformowała nas, że ze względu na awarię samochodu, odbiór odpadów zmieszanych, zaplanowany na dziś, odbędzie się jutro (26.04.2018 r.).

Nagroda dla urzędu

Wielkopolski Instytutu Jakości uhonorował Urząd Gminy Dopiewo Nagrodą Główną Wielkopolskiej Nagrody Jakości w kategorii „organizacje publiczne”. Wyróżnienie w postaci statuetki i certyfikatu odebrał Wójt Gminy Dopiewo, Adrian Napierała.

Zagospodarowanie stawu w Dopiewie

Zmieni się teren wokół stawu w Dopiewie. Nowy ciąg pieszo - jezdny z kostki bezfazowej umożliwi swobodną jazdę na rolkach, na rowerze czy bezkolizyjne przemieszczanie się z wózkami. Realizacja projektu przewidywana jest na pierwszy kwartał 2019 r.

Atrakcyjne działki na sprzedaż

Gmina Dopiewo sprzedaje 12 działek budowlanych, położonych w atrakcyjnych lokalizacjach w Zakrzewie i Konarzewie. Zapraszamy do udziału w przetargach. Przetargi ustne nieograniczone odbędą się 29 maja 2018 r. w sali nr 103, Urzędu Gminy w Dopiewie.

Bretończycy na jubileuszu

25-lecie poznańskiego „Domu Bretanii” było powodem wizyty kilkudziesięciu samorządowców z Francji w Wielkopolsce (18-22.04.2018 r.). W składzie delegacji bretońskiej nie zabrakło przedstawicieli naszej partnerskiej Gminy – Mean Roch (przed 2017 r. Saint Brice  en Cogles). Miniony weekend był okazją do spotkań dwustronnych.

Pamiątkowa tablica

Odsłonięciem pamiątkowej tablicy, złożeniem kwiatów pod głazem i wspomnieniami oddali hołd o. Marianowi Żelazkowi uczestnicy uroczystości 100-lecia urodzin tego pochodzącego z Palędzia nestora polskich misjonarzy.
logo policji

Trzeźwy autobus

Komisariat Policji w Dopiewie informuje, że w dniu 23.04.2018 przeprowadzone zostaną działania p.k. „TRZEŹWY AUTOBUS” ukierunkowane na wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących.

Strony