Logo Powiatu Poznańskiego

Starostwo powiatowe - zmiany w obsłudze klienta

Mając na uwadze sytuację w kraju, w trosce o bezpieczeństwo oraz ze względu na brak możliwości zachowania rygorów sanitarnych, dokonano zmian w zasadach obsługi klienta w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Poznaniu.
Owocowa Plaża w Zborowie

Można się kąpać

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu w pismie z dnia 10 sierpnia br., odwołał tymczasowy zakaz kąpieli na kąpielisku „Owocowa Plaża w Zborowie” nad jeziorem Niepruszewskim. Tym samym można już się bezpiecznie kąpać.
IMGW

Ostrzeżenie przed burzami

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu, miejscami od 20mm do 30 mm, lokalnie do 40mm oraz porywami wiatru do 80km/h. Miejscami grad.

Węza pszczela

„Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie finansowe zakupu węzy pszczelej”- pozwala na uzyskanie węzy pszczelej. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do dnia 28 sierpnia do lokalnych związków pszczelarzy.

Dąbrówka - 100 tys. za wysoką frekwencję - zgłoś projekt

W tegorocznych wyborach frekwencja osiągnęła rekordowy poziom. W I turze głosowało aż 78,42 % spośród uprawnionych do głosowania, a w II turze – 80,83% mieszkańców gminy Dopiewo. Największą frekwencje w obu turach pobijając tym samym wynik z jesiennych wyborów parlamentarnych ustanowiło sołectwo Dąbrówka – 86% mieszkańców wzięło udział w wyborach na Prezydenta RP, wygrywając konkurs dzięki któremu Dąbrówka otrzyma 100 tys. złotych. Na co przeznaczą tą kwotę? - zgłoś projekt do 24.08.2020

Wyniki egzaminów

W połowie czerwca uczniowie szkół podstawowych przystąpili do egzaminów z 3 przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki i języka obcego. Wyniki ósmoklasistów z gminy Dopiewo ukształtowały się na poziomie średnim z j. polskiego i wysokim z matematyki oraz z j. angielskiego.

#Wiktoria1920

„Niepodległa” zaprasza do udziału w kampanii związanej z poszukiwaniem lokalnych pamiątek i nawiązań do okresu wojny polsko-bolszewickiej - odnalezienie w Państwa miejscowościach upamiętnień i świadectw związanych z wydarzeniami sprzed stu lat, sfotografowania ich i udostępnienia zdjęcia w mediach społecznościowych z opisem #Wiktoria1920.
lekcje w szkole

1 września w ławkach

Minister edukacji informuje, że 1 września uczniowie wracają do szkół i nauczania tradycyjnego, ale w razie lokalnego pogorszenia sytuacji epidemicznej możliwy będzie tryb mieszany lub całkowicie zdalny.

Strony