wybory - urna

Wybory Samorządowe 2018

Druga kadencja Wójta Adriana Napierały z ponad 78-procentowym poparciem. Znane są nazwiska radnych. Jedna trzecia składu Rady Gminy Dopiewo VIII kadencji to osoby nowe. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Wyborów Samorządowych 2018 w Gminie Dopiewo.

Koncert Przyjaźni

Na deskach konarzewskiej sceny podczas Koncertu Przyjaźni wystąpili zaprzyjaźnieni młodzi i doświadczeni artyści, którzy przybyli do CKR w piątkowy wieczór na zaproszenie chóru Bel Canto z Dopiewa.
Mapa Duathlon 2018

Utrudnienia podczas Duathlonu

Zmiana organizacji ruchu w dniu 27.10.2018 w okolicach miejscowości Żarnowiec gm. Dopiewo. Informujemy, że w związku z organizacją Cross Duathlonu Żarnowiec wystąpią niewielkie utrudnienia w ruchu drogowym, w godzi. 9.00 – 15.00 w szczególności w godz. 11.00 – 14.00.

Bezpieczni pierwszoklasiści

Siedmiolatkowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skórzewie, podczas tegorocznej akcji Powiatu Poznańskiego, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, otrzymali kamizelki odblaskowe oraz krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Sygnalizacja w Więckowicach

Przebudowane zostanie skrzyżowanie dróg powiatowych z drogą wojewódzką w Więckowicach. W związku z tym do końca listopada możliwe są okresowe utrudnienia w ruchu. Wartość przebudowy: 1,81 mln zł.

Wymiana Niemiecko - Polska

Młodzież z niemieckiej gminy partnerskiej z Schalkau w ramach wymiany międzyszkolnej, odwiedziła 16 października Urząd Gminy w Dopiewie. Uczniowie zadawali pytania dotyczące początków Gminy Dopiewo, interesowała ich możliwość dalszej i bardziej owocnej współpracy.

Dzień Edukacji Narodowej

Jak co roku, 14 października obchodzimy Święto Komisji Edukacji Narodowej, potocznie nazywane Dniem Nauczyciela. Spotkanie okolicznościowe z tej okazji odbyło się 15.10.br. w Centrum Rehabilitacyjno Kulturalnym w Konarzewie. W placówkach oświatowych, które prowadzi Gmina Dopiewo pracuje 431 nauczycieli edukujących ponad 3,6 tys. uczniów, których liczba z roku na rok rośnie.
Linia 727

Linia nr 727 wraca na stałą trasę

Linia nr 727 wraca na stałą trasę. W związku z zakończeniem przebudowy ulicy Leśnej w Dąbrowie od dnia 17 października br. (środa) na stałą trasę powróci linia nr 727.

Rajd Patriotyczny

Patriotyczny rajd rowerowy do Lusowa połączony ze zwiedzaniem Muzeum Powstańców Wielkopolskich w 100. lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego, odbył się w sobotę 6 października br.

W nocy autobusem do Konarzewa

Od nocy z 12 na 13 października 2018 roku uruchomiona zostanie nowa nocna linia autobusowa nr 250, będzie uruchamiana w noce z piątków na soboty i z sobót na niedziele.

Strony