Innowacyjny Urząd Gminy

Gmina Dopiewo w kategorii gminy wiejskie, została dwukrotnie wyróżniona w konkursie „Innowacyjny Samorząd 2021” - kreatywność w czasach pandemii. Ze względu na sytuację epidemiczną spotkanie odbyło się w formule on-line. W konkursie rywalizowało ze sobą 226 samorządów, które zgłosiły 396 projektów. Kapituła przyznała 17 nagród i 48 wyróżnień.

Rozwijamy miejsca rekreacji

Gmina Dopiewo pozyskała kolejną dotację na doposażenie miejsc rekreacji. Jedno z tych miejsc znajduje się w Zborowie nad jeziorem, gdzie dzięki dofinansowaniu na „Owocowej Plaży” powstanie utwardzona ścieżka. Drugie - w Dąbrówce, gdzie na Placu Szlaku Bursztynowego zostanie wyposażona wiata służąca mieszkańcom.
maszyna do sprzątania ulic

Uliczne wiosenne porządki w Skórzewie

W czwartek rozpocznie się mechaniczne usuwanie zanieczyszczeń zalegających na ulicach w miejscowości Skórzewo i potrwają 3 dni. Prosimy o nieparkowanie aut na drogach gminnych. Pomoże to w lepszym wykonaniu prac porządkowych.
maszyna do sprzątania ulic

Uliczne wiosenne porządki

W poniedziałek rozpocznie się mechaniczne usuwanie zanieczyszczeń zalegających na ulicach w miejscowości Dąbrówka. Wiosenne porządki obejmują ulice osiedla LINEA i potrwają 3 dni. Prosimy o nieparkowanie aut na drogach gminnych. Pomoże to w lepszym wykonaniu prac porządkowych.
Jubilaci ze Skórzewa 65-rocznica małżeństwa

Żelazne Gody

Żelazne Gody obchodzą dzisiaj Państwo Mirosława i Henryk Pawłowscy, ze Skórzewa. Wspólnie przeżyte 65 lat to piękna okazja do złożenia życzeń, wręczenia kwiatów i kosza upominkowego.

Projekt ZSP w Więckowicach Wyjątkowe Miasto

Czas pandemii i w przeważającej mierze nauczanie zdalne zdecydowanie utrudnia szkołom organizowanie aktywizujących konkursów, wystaw i projektów. W przerwie pomiędzy pierwszym a drugim etapem nauczania zdalnego Zespół Szkolno- Przedszkolny w Więckowicach zorganizował projekt Wyjątkowe Miasto.

Strony