List do rolników

Dożynki to święto polskiej wsi, święto radości jednoczące całą rolniczą wspólnotę. Produkcja rolna pozostaje jednym z filarów rozwoju gospodarczego całego kraju, a rolnik to zawód szczególny - od jego ciężkiej pracy zależą nie tylko podstawy egzystencji narodu, ale też pomyślny rozwój całego państwa.
Poznański Rower – Bezpieczny Rower

Znakowanie rowerów w Sierosławiu

W ramach wakacyjnej akcji znakowania rowerów: Poznański Rower - Bezpieczny Rower, Komisariat Policji przeprowadzi znakowanie rowerów, 19 sierpnia, w godz. od 12.00 do 14.00 na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych II w Sierosławiu.
Dzielnicowy2

Dzielnicowy bliżej nas

W ramach akcji „Dzielnicowy bliżej nas” zapraszamy mieszkańców na spotkanie z dzielnicowym w dniu 28 sierpnia. Spotkanie to będzie okazją do omówienia problemów i zagrożeń występujących w miejscu zamieszkania i do podjęcia wspólnych działań dla poprawy poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Ulepszona Mapa Zagrożeń

Aplikacja - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, umożliwia w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszanie policjantom wszelkich problemów, daje także możliwości dodawania zdjęć i komentarzy oraz potwierdzania już zgłoszonych zagrożeń.

Sztandar Sołtysów - 1. rocznica

Festyn Rodzinny w Dąbrówce, który odbył się 15 sierpnia w święto Matki Boskiej Zielnej był przede wszystkim okazją do uczczenia pierwszej rocznicy poświęcenia sztandaru Sołtysów Gminy Dopiewo. Podczas kazania ksiądz Proboszcz Karol Górawski zwrócił uwagę na bardzo ważne aspekty życia we wspólnocie jaką jest sołectwo.
Szlaki rowerowe.

Zobacz, co Tobie pasuje

Rajd na zakończenie wakacji - Zobacz, co Tobie pasuje, będzie miał formę gwiaździstą, każdy jego uczestnik może wystartować z dowolnie wybranego przez siebie punktu kontrolnego. Rowerzyści zmierzą się z konkurencjami sprawnościowymi oraz testem wiedzy. Na uczestników czekać będą gry, zabawy i ognisko.
Badania ankietowe

Statystyczne badania rolne

Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, o prowadzonych w sierpniu „Badaniach plonów zbóż oraz rzepaku i rzepiku” metodą wywiadu bezpośredniego lub telefonicznego. Badaniami objęte zostały wylosowane indywidualne gospodarstwa rolne z terenu naszej gminy. Ankiety rolne można za pomocą aplikacji wypełnić samodzielnie.
Koncepcja zagospodarowania terenu dz. 585/1

Miejsce z charakterem w Dąbrówce

Wszystkie Państwa projekty zgłaszane w ramach Dopiewskiego Budżetu Obywatelskiego są dla nas inspirujące i niektóre spośród nich mają swój ciąg dalszy. Przykładem może być wykonanie przez Gminę Dopiewo projektu zagospodarowania działki w miejscowości Dąbrówka, na podstawie którego powstanie wielofunkcyjne miejsce rekreacji na osiedlu mieszkaniowym.

Kąpiel dozwolona

Tymczasowy zakaz kąpieli został odwołany. Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dokonali oceny wizualnej miejsca wykorzystywanego do kąpieli w miejscowości Zborowo.

Strony