Komunikacja Gminy Dopiewo

Nowe rozkłady autobusowe

W związku z nowym rozkładem jazdy pociągów, obowiązującym od 20 października br. dostosowane zostały rozkłady jazdy komunikacji linii wewnątrzgminnych w Dopiewie, czyli 791, 792, 798, 799.

Zapraszamy na Kabaret RAK

Kabaret RAK wystąpi w Konarzewie 19 października 2019 r. Zostały ostatnie bilety. Zapraszamy. Organizatorem wydarzenia jest Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie.
Traktor.jpg

Pomoc suszowa

Wnioski o przyznanie pomocy na szkody w uprawach rolnych spowodowane w 2019 r. przez suszę, huragan, grad, deszcz nawalny, przymrozki wiosenne lub powódź można składać w Biurach Powiatowych ARiMR do 31 października 2019 r.

Oferta warsztatowa Urzędu Pracy

Prezentujemy aktualną ofertę warsztatową Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu. Zapraszamy osoby pełnoletnie na bezpłatne warsztaty. Spotkania odbędą się w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu przy ulicy Szyperskiej 14.

Dwa dni zmagań - Zeuski

W tegorocznej X Jubileuszowej edycji Dopiewskich Igrzysk Przedszkolaków Zeuski rywalizowało ze sobą 400 młodych sportowców, którzy mierzyli się w 8 konkurencjach sportowych. Świetna zabawa oraz gromki doping rodziców siedzących na trybunach wspierał sportowe zmagania przedszkolaków.

Bezpieczny pierwszoklasista

Wystartowała kolejna edycja akcji „Bezpieczny pierwszoklasista” prowadzona przez powiat poznański, podczas której uczniom z gminy Dopiewo rozdane zostały kamizelki odblaskowe. W szkoleniu o bezpieczeństwie na drodze uczestniczyło prawie 90 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Skórzewie.

Wyniki DBO

„Dąbrówka Pumptrack”, „Bezpieczne Konarzewo” i „Park wiejski w Gołuskach” - to zwycięskie projekty tegorocznej edycji Dopiewskiego Budżetu Obywatelskiego, które otrzymały najwięcej głosów od mieszkańców i zostaną zrealizowane przez Gminę Dopiewo w 2020 r. Aktywność głosujących była rekordowa - oddali łącznie 8,5 tys. głosów.
Autobus linii 729

Dodatkowe kursy na linii 729

Uprzejmie informujemy, że od dnia 21.10 br., uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 729 w dni robocze. Do obsługi tego połączenia zostanie zadysponowany kolejny, czwarty autobus. Łącznie z linią 727 Gminę Dopiewo obsługiwać będzie 6 autobusów.

Turystyka rowerowa

W sobotę grupa turystów rowerowych z Gminy Dopiewo uczestniczyła w Rajdzie rowerowym z przejażdżką Mosińską Koleją Drezynową zorganizowanym przez Fundację Pro Bike & Dance.
ZUS

ZUS w Dopiewie

Uprzejmie informujemy, że dyżur pracowników z ZUS odbędzie się w Urzędzie Gminy Dopiewo, w czwartek 7.11.2019 o godz. 11.00 - 14.00. Porady są udzielane bezpłatnie dla zainteresowanych mieszkańców.

Strony